Lokalita

Spojenie mesta a prírody

Rezidencia Drotárska v sebe spája mnohé benefity. Jedným z nich je práve lokalita, v ktorej sa nachádza. Bývajte v lukratívnej časti Bratislavy neďaleko Bratislavského hradu a centra mesta a zároveň v bezprostrednej blízkosti najväčšej parkovej plochy v hlavnom meste – v Horskom parku. Práve ten vám poskytne útočisko, kde môžete oddychovať na čerstvom vzduchu, prechádzať sa a športovať. Bývanie na Drotárskej ceste vám zabezpečí pokoj a príjemnú atmosféru počas celého roka.

Pohodlná doprava

Služby mestskej hromadnej dopravy sú vám k dispozícii priamo pri objekte rezidencie – na Drotárskej ceste sa nachádzajú hneď dve zastávky autobusu. Ak preferujete osobnú dopravu, lokalita má pohodlné cestné napojenie na mestské centrum, ale aj diaľnice D1 a D2, takže je ľahko dostupná zo všetkých smerov. Hlavná vlaková stanica je vzdialená len asi 10 minút a autobusová stanica približne 15 minút cesty autom.

Skvelé služby

V blízkosti Rezidencie Drotárska nájdete potrebnú občiansku vybavenosť. Priamo na Drotárskej ulici je supermarket TERNO, pričom ďalšie obchodné prevádzky Kaufland a Tesco Expres sú len o pár minút cesty ďalej. Všetky ďalšie služby vrátane bánk, kníhkupectva, fitnes, reštaurácií a obchodov sa nachádzajú v nákupnom centre Galéria Mlyny v neďalekej Mlynskej doline. Maximálny výber služieb pre všetkých obyvateľov rezidencie je k dispozícii v blízkom centre mesta.

Zabávajte sa

Ak sa budete chcieť zabaviť, môžete navštíviť neďalekú zoologickú záhradu s Dino Parkom, botanickú záhradu a množstvo aktivít a kultúrnych podujatí, ktoré centrum mesta ponúka. Či už sú to priamo Bratislavský hrad, vyhliadka na Slavíne, historické centrum s korzom alebo početné divadlá, bohatšie kultúrne vyžitie nenájdete. V prípade, že radi navštevujete veľké koncerty a výstavy, určite využijete blízkosť výstaviska Incheba Expo.

Blízkosť vzdelania

V lukratívnej oblasti na Drotárskej ulici a jej okolí nechýbajú všetky dôležité vzdelávacie inštitúcie. Využiť môžete služby súkromnej materskej školy, základnej školy, nájdete tu aj súkromnú Cambridge International School a City University. V neďalekej Mlynskej doline môžu študenti navštevovať až päť fakúlt Univerzity Komenského.

Športové vyžitie

Táto lokalita ponúka aj ďalšie benefity. Ak sa budete chcieť prejsť na čerstvom vzduchu, prípadne si zašportovať, je vám vo vzdialenosti 10 minút chôdze k dispozícii Horský park s vhodnými podmienkami najmä na beh a cyklistiku. Oddýchnuť si môžete v štýlovej kaviarni Horáreň, ktorá ponúka aj detské ihrisko a priestor slúžiaci na kultúrne a komunitné aktivity. Ak hrávate tenis, bedminton, prípadne plážový volejbal, pokojne využite služby neďalekého Športového areálu Pri Habánskom mlyne. Ak máte radi adrenalín, vyskúšajte lezeckú stenu v Mlynskej doline.

Zdravie na prvom mieste

V prípade, že vy alebo vaše dieťa ochoriete, len 10 minút autom vám potrvá cesta na polikliniku s nemocnicou na Kramároch (Limbová ulica). Nájdete tu komplexnú zdravotnú starostlivosť, takmer všetky odborné ambulancie a tiež možnosti odborných vyšetrení. Samozrejmosťou sú pohotovosť a lekáreň. Ak by ste lekáreň potrebovali navštíviť urýchlene, ďalšia je vám k dispozícii hneď pri Drotárskej ceste. Preferujete súkromnú zdravotnú starostlivosť? Vo vzdialenosti 5 minút z Rezidencie Drotárska bola v roku 2012 vybudovaná neštátna poliklinika  s najmodernejším vybavením a diagnostikou.